Dalszy siew roślin

Dalszy siew roślin jednorocznych w mieszkaniu lub inspekcie. W marcu Portulaka lista gatunków, które można już wysiewać do skrzynek lub doniczek rozszerza się. W dalszym ciągu można wysiewacie rośliny jednoroczne, które zalecano siać już w lutym. Ponadto sieje się goździk Chabaud, portulakę (rys. 81), cynię (rys.

– 82) , aster, zatrwian i tytoń (tab. 18). Moż- przesadzanie. Niektóre z nich nie wymagają wysokich temperatur w początkowym okresie wzrostu i dlatego można je siać nawet w marcu, gdy tylko możliwa jest uprawa gleby. Są to: smagliczka, mak lekarski, groszek pachnący.

Smagliczka wysiana między krzewami róż po ich odkryciu i przycięciu stwarza dla nich bardzo ciekawe tło. Najczęściej spotykane są smagliczki kwitnące biało lub purpurowo. Z pewnościąjedna z tych barw będzie harmonizowała z zestawem uprawianych odmian róż.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>