Groszek pachnący

Dużą ozdobą ogrodu są piękne kwiaty maku lekarskiego ze strzępiastymi płatkami: ‚Biały Walc’, ’Trojak’, ‚Boston’ i ’Fokstrot’ oraz o kwiatach typu peonio- wego: ’Menuet’, ’Gawot’ i ‚Kadryl’. Ich piękne i oryginalne kwiaty na pewno będą ozdobą ogrodu w pierwszej połowie lata.

Groszek pachnący sieje się w rzędy odległe o 30-40 cm, po 2 nasiona co 8-10 cm w rzędzie. Siew na miejsce stałe. Na miejsce stałe wysiewa się gatunki szybko rosnące, wcześnie kwitnące i źle znoszące nosi 16-18°C. Po 2-3 tygodniach, gdy u podstawy pędu pojawią się młode, drobne korzenie, nowo otrzymana roślina będzie mogła intensywniej pobierać wodę z podłoża i dzięki temu będzie bardziej wytrzymała na zmiany wilgotności powietrza. Stopniowo ogranicza się zraszanie zastępując je podlewaniem. Gdy rośliny zaczną rosnąć, można usunąć dotychczasowe nakrycie i powoli przyzwyczajać je do trudniejszych warunków, jakie panują przy uprawie w gruncie.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>