Kalarepa

Kalarepa. Kalarepę wczesną zbieramy w miarę dorastania zgrubień. Rozsadę kalarepy zsiewu kwietniowego sadzimy na miejsce stałe, gdy wytworzy 4-5 liści. Na początku miesiąca możemy siać kalarepę do uprawy poplonowej na zbiór jesienny i do przechowania. Natomiast na przełomie czerwca i lipca siejemy kalarepę odmian wczesnych Delikates Biała i Delikates Fioletowa i późnych Goliat i Niebieska Masłowa, przeznaczonych do bezpośredniego spożycia w je- sieni. Siejemy nasiona na rozsadniku w celu uzyskania rozsady.

Kalafior. Wczesne kalafiory powinny być już gotowe do zbioru w pierwszej połowie miesiąca. Róże wycinamy w miarę ich dorastania, ostrym nożem zostawiając kilka liści ochronnych nie wycięte w porę żółkną i rozsypują się. Róże roślin później sadzonych chronimy przed światłem, załamując lub wiążąc nad nimi liście. Jeżeli tego nie zrobimy, róże mogą nabrać barwy żółtej lub nawet brązowej i fioletowej. Zamiast wiązania można liście ściągać gumką.

Jarmuż i brokuł. Jarmuż siejemy jeszcze do połowy miesiąca na rozsadniku. Brokuły nawozimy saletrą amonową.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>