ROŚLINY JEDNOROCZNE

Pielęgnowanie siewek roślin jednorocznych wysianych w lutym. Siewki roślin jednorocznych w nie sprzyjających warunkach (tzn. gdy nasiona wysiano zbyt gęsto, do nieparowanej ziemi i gdy występuje za wysoka wilgotność) mogą być atakowane przez grzyby powodujące zgorzel siewek. Typowym objawem tej choroby jest sczernienie i przewężenie części podliścieniowej łodygi (rys. 79). Zaatakowane rośliny prze-, wracają się i zamierają. Należy je starannie usuwać, a pozostałe rośliny podlewać co kilka dni Sadoplonem lub Cynko to xem.

Gatunki wysiewane bardzo wcześnie trzeba w ciągu marca przepikować, to znaczy przesadzić na nowe miejsce, ponieważ ze względu na oszczędność miejsca nasiona zostały wysiane gęsto. Jeśli siewki nie zostaną przesadzone,we właściwym czasie, będą się zacieniać i konkurować o wodę i składniki pokarmowe w rezultacie otrzymamy rozsadę niskiej jakości.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>